Renoma Strona główna

Historia Renomy
Dom Handlowy Renoma to wyjątkowe miejsce we Wrocławiu. Łączy w sobie ofertę handlową z kulturalną, poszanowanie historii ze współczesnym dizajnem, a także prowadzi szereg innowacyjnych programów edukacyjno-społecznych, aby jak najpełniej odpowiedzieć na potrzeby Wrocławian. Do najbardziej znanych projektów należą „Biust do Góry!”- umożliwiający kobietom wykonanie bezpłatnych badań mammograficznych oraz „START!”- pomagający studentom ostatnich lat w znalezieniu pierwszej pracy.

Budynek w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej historii (otwarty 2 kwietnia 1930 roku) zachwycał również swoją wyjątkową elewacją, na której pojawiły się oryginalne złocenia, a także niezwykłe rzeźby portretowe przedstawiające twarze ludzi pochodzących z różnych kontynentów. Symbolizować to miało nie tylko międzynarodowość towarów, ale przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka: poszanowanie jego osoby oraz wyznawanych poglądów. Te ponadczasowe wartości są dla nas tak samo ważne, jak dla braci Wertheim - fundatorów tego obiektu.

Upływ czasu i wymogi nowoczesności sprawiły, że nieodzowna stała się rewitalizacja obiektu. Jednocześnie przeprowadzona została przez ówczesnego właściciela – firmę Centrum Development & Investments – jego kompleksowa modernizacja i rozbudowa. Ponowne otwarcie nastąpiło w 2009 r. Na jego pieczołowicie odrestaurowanej fasadzie podziwiać można m.in. ponad sto rzeźb portretowych, a także wielobarwne, mieniące się w słońcu płytki, częściowo dekorowane prawdziwym złotem.

Z końcem 2012 r. nowym właścicielem Domu Handlowego Renoma została Spółka Griffin Group. Jej strategicznym celem jest zapewnienie temu wyjątkowemu budynkowi należnej mu pozycji – ulubionego miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu we Wrocławiu. Służy temu zwiększenie atrakcyjności oferty handlowej, rozrywkowej i gastronomicznej oraz aktywne zaangażowanie w życie miasta, w tym także w najważniejsze wrocławskie wydarzenia kulturalne.
W rozbudowanej Renomie mieści się obecnie ponad 120 sklepów i punktów usługowych, a także część restauracyjna.