Renoma Strona główna

Zobacz na mapie

Informacja o sklepie:

telefon: +48 (71) 359 10 49
lub 608 359 016
email: sklep.arzberg@gmail.com
strona www: www.kuchnika.pl
Lokal numer: 22
Poziom: +2
Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Sobota: 09:00-21:00
Niedziela: 10:00-20:00


ARZBERG to niemiecki producent najwyższej jakości porcelany.
Historia firmy sięga 1887 roku, kiedy to Królowa Brytyjska wydała akt, w którym nakazała znakowanie wszystkich niemieckich produktów sprzedawanych na terytorium Wielkiej Brytanii znakiem „Made in Germany”. W 1931 roku model zaprojektowany przez inż. Hermanna Gretacha – FORM 1382 – zrewolucjonizował ówczesny rynek wyrobów z porcelany. Myślą przewodnią inżyniera było: „Nie możemy dłużej pozwalać sobie na dostarczanie na rynek produktów, którymi konsument może cieszyć się tylko krótko, ponieważ szybko stają się one niepraktyczne, niemodne i nieeleganckie”.
Od tamtego momentu aż do dziś firma ARZBERG jest pionierem w tworzeniu nowych wzorów, a przy ich projektowaniu kieruje się zasadą: „Estetyka, funkcjonalność, ponadczasowość: ARZBERG”. Całość produkcji odbywa się w fabryce w miejscowości Schirnding w Górnej Frankonii.
Produkty ARZBERG były wielokrotnie nagradzane za wyszukane wzornictwo, a niektóre z nich znajdują się w stałej ekspozycji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Ponadto firma ARZBERG dostarcza produkty modelu FORM 2000 do Kancelarii Kanclerz Niemiec.
Sklep w Domu Handlowym Renoma jest pierwszym i jedynym sklepem działającym w Polsce pod marką ARZBERG. Oprócz porcelany Arzberg, oferta sklepu wzbogacona jest o produkty uznanych w Polsce i na świecie marek: Alza, Bodum, Blomus, Brabantia, Cole&Mason, Fissler, Forever, Gerlach, Guzzini, Jamie Oliver, Kai, Moha, Microplane, Nuance, Pensofal, Skeppshult, Triangle, Victorinox, Wusthof, Zippo, Zyliss.

Promocje i wydarzenia związane ze sklepem: